pondělí 8. srpna 2016

Jak ustát slzy?

Jak ustát slzy? Jak ustát bolest, kterou způsobuje milovaná osoba? Je možné se kousnout a říct: „v pohodě, nic se nestalo“?

Jasně, dá se všechno. Usmívat na lidi kolem vás, vtipkovat a říkat, jak se máte úžasně ….. tohle všechno jde. Většina ani nepozná vaše trápení a bude vám závidět, jak jste šťastní. Ale přiznejme si to, takhle žít je hodně na houby.

Večer než jdete spát se s partnerem pohádat, celou noc se převalovat, přemýšlet, jestli ho máte obejmout, dát mu pusu, omluvit se, a nebo to nechat vyšumět. Tak samozřejmě záleží na tom, kdo je v této hádce vinný a jestli víte, že vy, tak na omluvě (upřímné omluvě) není nic špatného. Horší je to naopak, užíráte se v posteli a nedokážete pochopit, proč se to takhle děje, proč vás nechápe, proč vám nevěří, proč na vás křičel …..

Nikdo jiný než vy necítí tu bolest, která je ve vás, když vás někdo ranní …. nikdo, než vy necítí slzy, i když zrovna neztékají po tváři, nikdo nemá právo vám ubližovat a vy máte právo si to nenechat líbit. Ono kopat do někoho a cítit se hrdinsky není umění …. umění je druhého vyslechnout, pochopit a společně vše vyřešit. Kopou kolem sebe slabí a to vy nejste. Jestliže každý večer brečíte do polštáře, tak je něco špatně a měli byste vzít život do svých rukou a udělat si ho takový, aby jste se každý večer do toho polštáře usmívali.

Prožila jsem období plné slz a to si pište, že by vám můj polštář mohl vyprávět. Každý večer slzy, smutek a přes den úsměv a vtipy a lidé si mysleli, jaká to nejsem šťastná žena. Nebyla, ale chtěla jsem být. Nejlepší, jak štěstí dosáhnout je, zlikvidovat to, co vám ten smutek přináší. Ono je to zvláštní, ale většinou je to partner vedle vás. Bude to znít asi sobecky, ale je lepší odejít od člověka, kvůli jemuž máte v noci mokrý polštář, než po zbytek života každé ráno ten polštář sušit. Jakože budete plakat taky, ale jen nějakou dobu, dokud nepochopíte, že to bylo to nejlepší ve vašem životě, co jste mohli udělat.

Podívejte se na svůj život, možná není tak hrozný a smutný, máte, co jíst, kde spát, jste zdraví…..ale jste šťastní? To, že jsou lidé, kteří se mají mnohem hůř než vy neznamená, že se netrápíte….Obětovat se pro druhé je krásná ušlechtilá povahová vlastnost, ale musíte rozdělit obětavost a bolavé srdce, duše a mysli a to, že nakonec jste tou obětí vy….

Někdy není důvod se smát, ale vždy můžete mít vedle sebe člověka, který vám nakonec ten úsměv vykouzlí a ne naopak.

A nakonec budu trochu neetická a jen napíši….vždy je lepší mít vlhké kalhotky, než mokrý polštář :-)

Krásnou dobrou noc bez mokrého polštáře

Žádné komentáře:

Okomentovat