pondělí 8. srpna 2016

Dobrý konec?

Dobrý konec? A byli šťastni dokud neumřeli? Zvonec a konec? Je tohle možné?

Koukáme na filmy s dobrými konci, kapou nám u toho slzy a přejeme si takový život a hlavně ten dobrý konec. Usínáme s představou o lepším životě plném romantiky a ono nic. Patláme se ve svých životech a čekáme, že se něco zlepší.

Třeba já………. snila jsem o takovém tom filmovém konfliktu, kde na konci si hlavní hrdina samozřejmě vybere mě, jakožto úžasnou a kladnou hrdinku. Nooooooo, nestalo se, vybral si tu druhou. Ale problém je spíše ten, proč jsem vlastně chtěla, aby k tomuto konfliktu vůbec došlo a já kráva si vlastně tuhle stupidní situaci vyvolala sama, protože mi vesmír jen vrátil rychlostí jojo efektu to, co jsem mu vyslala.

Romantické filmy jsou jen filmy a pohádky? Co pohádky s dobrým koncem? Kdy dobro vítězí nad zlem….kde jsou? Dobro by mělo vítězit nad zlem a lidé by měli žít šťastně až do smrti. Je na čase, aby místo závisti a zloby v našich srdcích zavládla láska a klid. Přesně jako v pohádkách. Je na čase přestat mrhat drahocenným časem a začít žít tak, jak opravdu chceme my sami a ne, jak to po nás žádá okolí. Je na čase pochopit, že život je krátký a přestat si ho ničit marností, smutkem a sebelítostí. Jsou osudy lidí, jsou smutné, zlé a otřesné, ale my ho můžeme mít krásný i se špatnými vzpomínkami. Je třeba z toho jen udělat přednost a poučit se. Uvědomit si, že nás to jen posunulo dál, do další úrovně téhle životní hry a my jsme jen silnější, schopnější a šťastnější.

John Lennon řekl: „ Na konci vždy vše dobře dopadne a jestli to dobře nedopadlo, tak potom ještě není konec.“

Dívejme se na všechny okamžiky našeho života s úctou a přijmeme je s pokorou, poznáním, poučením a posunutím se někam dál v našem životě. Nejsou zlé nebo dobré situace, všechny jsou dobré, protože nám přinesou něco, co bylo nutné si v tomto životě prožít. A věřte, že vždy stojí vedle vás někdo, kdo vás v smutku nenechá, kdo vás nenechá spadnout až úplně na dno. Jen se musíte kolem sebe podívat, je někde vedle vás…..

A nebojte se, stačí poděkovat a nebýt úplně slepý k druhým lidem, kteří potřebují pomoc. Dejte jim tu lásku a soucit, kterou dal někdo vám…ne lítost, ale soucit se slovy…neboj bude líp….uvidíte….bude líp…..pro všechny…..

A v závěru si prostě jen řekněte……a budu žít šťastně až do smrti 

Krásný den všem zlatka……

Žádné komentáře:

Okomentovat